Księgowość online to przyszłość biznesu. Nie musisz już iść do biura rachunkowego, narażać swoje zdrowie, marnować czas czy pieniądze na dojazd. Portal Biura to wygodna aplikacja webowa, będąca miejscem kontaktu klienta z biurem. Jest w pełni zintegrowana z programami księgowymi, wykorzystywanymi w biurach rachunkowych.

 

Aplikacja oferuje dwie usługi: Dokumenty oraz Raporty.

Zobacz, co zyskasz jako klient

Portal Biura pozwala błyskawicznie wysyłać dokumenty do biura rachunkowego, także w formie pliku PDF lub zdjęcia zrobionego za pomocą smartfona, a następnie na bieżąco analizować postęp prac nad nimi. W razie błędu na dokumencie otrzymasz jego zwrot z odpowiednią adnotacją, dzięki czemu będziesz mógł szybko nanieść niezbędne poprawki. Przygotowane przez biuro dane raportowe są do Twojej dyspozycji o każdej porze, a o nadchodzących terminach i czynnościach podatkowo-składkowych przypomni Ci automatyczne powiadomienie, wysyłane mailem lub SMS-em.

 

 

Dzięki usłudze możesz:

Dokumenty

 • Poprzez chmurę błyskawicznie przesyłać do biura rachunkowego zdjęcia dokumentów (np. zrobione za pomocą smartfona) oraz dokumenty w formacie PDF.
 • Wyczerpująco opisywać przesyłane dokumenty.
 • Śledzić postęp pracy nad dokumentami.
 • Raporty

  Wygodnie przeglądać dane raportowe, udostępniane przez biuro rachunkowe:
  •  podsumowanie Twojej ewidencji VAT oraz zapisów szczegółowych sprzedaży i zakupu,
  •  podsumowanie Twoich ksiąg rachunkowych, w tym również ich poszczególne zapisy (dla księgowości uproszczonych),
  •  podsumowanie Twoich rozliczeń wraz ze szczegółami zobowiązań i należności,
  • wynagrodzenia Twoich pracowników,
  •  podsumowanie zobowiązań wobec instytucji prawnych oraz Twoich pracowników, wraz z danymi niezbędnymi do wykonania przelewów.
 • Sprawnie operować na udostępnionych przez biuro raportach — filtrować, wyszukiwać oraz sortować, a dla wnikliwszej analizy — eksportować dane (do formatu csv) lub wydrukować je.
 • Monitorować nadchodzące terminy ustawowe oraz te wynikające z umowy z biurem (np. termin dostarczenia dokumentów, termin rozliczenia z biurem).
 • Otrzymywać powiadomienia o nadchodzących czynnościach poprzez SMS lub pocztę e-mail.
 • Więcej informacji

  Witamy w centrum pomocy InsERT.  W kolejnych krokach pokażemy Ci, jak uzyskać dostęp do Portal Biura.

  Portal Biura wspomaga skuteczną komunikację pomiędzy biurem rachunkowym a jego klientami.

  W Portalu Biura mogą być udostępnione dwie usługi Raporty oraz Dokumenty. Pierwsza z nich, umożliwia błyskawiczne przekazywanie zestawień i informacji finansowo-księgowych klientom biura. Druga pozwala klientom biura sprawnie wysyłać dokumenty (w postaci skanów lub zdjęć) do zaksięgowania.

  W tym tutorialu pokażemy Ci, jak aktywować dostęp do powyższych usług w Portalu Biura.

  Przeczytaj uważnie informacje zamieszczone w każdym kolejnym kroku (klikając w grafiki możesz je powiększyć), wykonaj odpowiednie czynności, a na końcu wybierz przycisk „Następny krok”. Powodzenia!

  W zaproszeniu, które otrzymałeś na swój adres e-mail, należy kliknąć w przycisk Zacznij korzystać z usługi. Można też przekleić link podany w wiadomości do pola adresowego w przeglądarce internetowej.

   


  Następuje przekierowanie do serwisu https://mojekonto.insert.com.pl, gdzie wyświetlona zostaje informacja o zaproszeniu do korzystania z Portalu Biura.

  Kliknij w przycisk ZALOGUJ SIĘ jeśli posiadasz już Konto InsERT.

  Jeśli nie posiadasz jeszcze Konta InsERT, sprawdź jak je założyć i skorzystaj z opcji UTWÓRZ NOWE KONTO.

  Następnym etapem jest udzielenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w ramach Konta InsERT.

  Zapoznaj się z informacjami zamieszczonymi na stronie i wyraź zgodę na przetwarzanie danych zaznaczając opcję Oświadczam, że zapoznałam/-em się z powyższymi informacjami i wyrażam zgodę…

  Poniżej możesz dodatkowo zaznaczyć kanały komunikacyjne, za pomocą których będziesz informowany o ważnych zmianach i informacjach handlowych. Do wyboru są e-mail, telefon i SMS.

  Na koniec kliknij w umieszczony na dole przycisk Wyrażam zgodę.

  Następnym etapem jest akceptacja regulaminu usługi Raporty/Dokumenty. Należy zweryfikować swoje dane, zaznaczyć Akceptuję regulamin…, a następnie kliknąć w przycisk Akceptuję.


  Akceptacja regulaminu usługi Raporty

   


  Akceptacja regulaminu usługi Dokumenty

   

  W tym samym czasie otrzymujesz także wiadomość e-mail potwierdzającą zaakceptowanie regulaminu usługi Raporty/Dokumenty w Portalu Biura.


  e-mail akceptacja regulaminu – Raporty

   


  e-mail akceptacja regulaminu – Dokumenty

   

  Po zaakceptowaniu regulaminu zostaniesz przeniesiony bezpośrednio do Portalu Biura.

  Zalogowałeś się do Portalu Biura.

  Dzięki usłudze Raporty, biuro rachunkowe udostępni Ci ważne informacje finansowe i podatkowe.

   


  Korzystając z usługi Dokumenty, Ty przekażesz do biura rachunkowego dokumenty w do zaksięgowania, postaci skanów lub zdjęć.

   


  W każdej chwili możesz korzystać z Portalu Biura wybierając stronę https://app.portalbiura.pl

   
  Zapraszamy do kontaktu!

  © TBR-Kielce 2021 All Rights Reserved.